Skąd się wzięły ekopaki?

Cześć, jestem Agnieszka, żona i mama czwórki dzieci. Wraz z pojawianiem się na świecie każdego kolejnego członka rodziny rosła we mnie  potrzeba zapewnienia im wszystkim jak najzdrowszego życia.

Ograniczyłam zakupy w supermarketach, zaczęłam kupować w lokalnych sklepikach, interesowały mnie naturalne, ekologiczne produkty spożywcze, kosmetyki i inne artykuły codziennego użytku. Coraz bardziej wciągała mnie też idea „zero waste”, ale wcale nie tak łatwo w codziennym zabieganiu wprowadzić ją w życie. Zwłaszcza, że korzystanie z wygodnych produktów jednorazowych weszło nam po prostu w nawyk. Tym sposobem, patrząc na swoje kosze pod koniec tygodnia zadawałam sobie pytanie „co poszło nie tak?”.

W końcu powiedziałam STOP. Postanowiłam radykalnie ograniczyć plastik w moim domu. Najbardziej na sercu leżały mi jednorazówki – wiadomo, duża rodzina to dużo zakupów i dużo reklamówek.

Ale co w zamian?

Zdarzało się, że w moje ręce trafiały rozmaite torebki i woreczki, ale… no właśnie, zawsze było jakieś ale. Mnie Interesowały tylko wyroby z naturalnych materiałów, o ciekawym designie, a także wyprodukowane w Polsce.

Nie mogąc znaleźć produktu idealnego, sama zabrałam się za stworzenie takowego. Wraz z zaprzyjaźnioną krawcową uszyłyśmy kilka pierwowzorów, które testowałam dzielnie na swojej sześcioosobowej rodzinie i bliższych lub dalszych znajomych. Co ciekawe moje woreczki i torby wzbudzały pozytywne zainteresowanie, dlatego postanowiłam stworzyć ekopaki – naturalnie.